• uludağ sözlük sahur buddy aranıyor ilanları

  1.
  Yer : istanbul
  Yaş : 25

  Ne istediğini bilen, gizliliğe ve imana önem veren, namaz surelerinden en az birkaç tanesini takılmadan okuyabilen arkadaşları bekliyorum.
  22 -5 ... kedilerinbabasi57
 • plakadaki vidanın ağır kusur sayılması

  1.
  plakadaki küçücük vida için araçlara ağır kusur yazılan yeni yönetmeliğe geçilmesinden habersiz olmak neticesinde tecrübe edilen saçma durum.

  plakadaki vidanın ağır kusur sayılması
  2 yıl önceki muayenede aynı plakalar ile sorunsuz geçen araç, bu kez tüm ağır bakımları yapılmasına, yürüyen aksamı sorunsuz çalışmasına rağmen iki tane vida için ağır kusurlu sayılıp muayene tekrarı verilerek gönderildi.
  işin ilginç yanı istasyondaki araç sahiplerinin hiçbirinin bu değişiklikten haberi olmaması. vidaları söküp plakayı yuvaya yapıştırmak da kabul görmüyor, vida deliklerine sakız vb basit, anlık kapatıcılar uygulamak da. yönetmelik gereğince üzerinde vida deliği dahi olmayacakmış.

  yakın zamanda muayeneye gidecek olup plakasında vida olanların böylesine aptal bir durumla karşılaşmaması için dikkatlerine sunulur.
  31 -14 ... kedilerinbabasi57
 • sözlük kızlarının namahrem olması

  1.
  Biraz önce sözlükte fikirlerine değer verdiğim bir büyüğümden öğrendiğim durum.

  Bunca zaman namahrem olduklarını söylemeden bizleri günaha sokan kızlara karşı tavır alma zamanımız geldi.

  Ben başlıyorum inşallah kardeşlerim.
  sözlük kızlarının namahrem olması
  18 -5 ... kedilerinbabasi57
 • tolga zengin in darp ettiği güvenlik görevlisi

  1.
  köşeyi dönmüş güvenlik görevlisidir.

  Önce şikayetçi olup, daha sonra Görüntülerde eylem belli olmasına rağmen, Savcılıkta verdiği ifadede tolga zengin‘in kendisine vurmadığını, her hangi bir temasının olmadığını belirtmiş.

  Tolga zengin’in görevliye sevgi gösterisinde bulunduğu an.
  tolga zengin in darp ettiği güvenlik görevlisi

  profesyonel futbol disiplin kurulu da Bu ifadeye binaen oyuncuya yalnızca 1 maç ceza vermiş.

  (bkz: kolay yoldan para kazanma yolları)
  (bkz: Şerefini satmak)
  13 -8 ... kedilerinbabasi57
 • peruk ile yaralanınca yapılması gerekenler

  1.
  Birkaç metre ötenizden gelip kafanıza mızrak gibi saplanan gramlarca ağırlıktaki yün peruk ile yaralanma durumunda yapılması gerekenlerdir.

  Bu denli kesici, delici, yarıcı ve dehşetli bir silahla saldırıya uğranıldığında hayatta kalma şansı az da olsa ilk yardım hayat kurtarabilir.

  peruk ile yaralanınca yapılması gerekenler
  17 -7 ... kedilerinbabasi57
 • beşiktaş komplosu

  1.
  fenerbahçe'yi sahada yenemeyeceğini anlayan beşiktaş'ın devre arası aldığı kararla maçın ikinci yarısında uygulamaya koyduğu, provokasyona gelen fenerbahçe taraftarının da katkısıyla başarılı olduğu komplodur.

  ulan yıllardır fenerbahçe - galatasaray derbilerinde her iki statta da daha beterleri oluyor, ne fenerbahçe ne galatasaray sahadan kaçmıyor. rakibin de şereflisi be kardeşim, alt tarafı süt kupası dediğin kupadan eleneceksin, 55 bin kişiyi tahrik edip sonra kaçmak adamlığa sığar mı ? sözde efendiler sizi.
  5 -1 ... kedilerinbabasi57
 • aeritha

  1.
  11. nesil yeni bir yazar.

  (#39275636) cümleyi bakınız (bkz) parantezinin içine yazacaksın dostum, yoksa bakamayız ve hiçbir anlamı kalmaz.

  iyi yazmaları olsun.
  10 -2 ... kedilerinbabasi57
 • sosyal medya fenomenlerinin vergi mükellefi olması

  1.
  gerçekleşmesi halinde enes batur gibi şuursuzların, henüz gelişme çağındaki çocukları zehirlemek suretiyle kazandıkları paranın en azından bir kısmının vergi adı altında alınması olayı.

  "Maliye Bakanı Naci Ağbal, internet siteleri ve sosyal medya üzerinden para kazananların vergi mükellefi olması gerektiğini söyledi. Adına 'internet fenomeni' deyin, ne derseniz deyin, 'Bir şeyler yapıyorum da arada para kazanıyorum' diyorsa her para kazanan vergisini ödeyecek."

  https://tr.sputniknews.co...enomenleri-vergi-odemesi/

  haberin tamamı ;

  Elektronik ticaret ve sosyal medya üzerinden gelir elde edenlere ilişkin değerlendirmede bulunan Maliye Bakanı Ağbal, vergi kanunlarında, internet üzerinden elde edilen kazançlarla ilgili bir boşluk bulunmadığını söyledi.
  Ağbal, "ister gerçek isterse sanal ortamda ticaret yapın, bugünkü kanunlarımıza göre vergi vermek zorundasınız. Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin, bunlar eğer devamlılık arz ediyorsa ortada bir kazanç var demektir ve verginin ödenmesi gerekir. Vergi kanunlarımızda hiçbir boşluk yok, bunun adına 'internet fenomeni' deyin, ne derseniz deyin, 'Bir şeyler yapıyorum da arada para kazanıyorum' diyorsa her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek" dedi.

  '18 YAŞIN ALTINDAYSA, KANUNi TEMSiLCiSi BEYANNAME VERECEK'

  Ağbal, Gelir idaresi Başkanlığı'nın, elektronik ticaret platformları başta olmak üzere tüm internet sitelerini taradığına dikkati çekerek, yeni kurulacak Risk Analiz Merkezi'nde de internet üzerinden yürütülen ticaretin ve dijital hizmetlerin izlenmesi için özel bir birim kurulacağını söyledi.
  Ağbal, "Kim olursa olsun, kazanç doğuran faaliyetleri bu ortamda yürütenlerin hepsi ya kendiliğinden gelip vergi dairesine başvurup mükellef olacak ya da onları biz tespit edeceğiz ve resen kendilerini vergi mükellefi yaparak vergiyi tarh edeceğiz, yani onlardan kazandıkları bu paranın vergisi isteyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
  Video paylaşım siteleri gibi platformlardan gelir elde edenlerin de bu kapsamda olduğunu vurgulayan Ağbal, "Vergi kanunlarına göre vergi mükellefi olmanın yaşı yok. Dolayısıyla hangi yaşta olursa olsun, 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi onun adına beyanname verecek. Nereden kazanırsan kazan, ister internetten video yayınlayarak ister yine sanal ortamda mal veya hizmet satarak kazan, hepsinde vergi var" ifadesini kullandı.

  TAKiPÇi SAYILARI MiLYONLARI AŞIYOR

  Sosyal medyada en çok takipçisi olan isimlerden Enes Batur'un YouTube'da 6.974.361, Orkun Işıtmak'ın 4.675.626, Kafalar'ın (Atakan Özyurt, Fatih Yasin ve Bilal Hancı) 3.508.00, Danla Bilic'in 1.684.435 takipçisi var. Kerimcan Durmaz'ın da 2.4 milyon Instagram takipçisi bulunuyor.
  7 ... kedilerinbabasi57
 • gençler birlik oldu cimboma koyuyor

  1.
  ilginç bir Gençlerbirliği sloganı.
  14 -2 ... kedilerinbabasi57
 • fifa önünde eylem yapan trabzonspor taraftarları

  1.
  2010-2011 sezonunda gireni hâlâ çıkartmaya çalışan aptallar topluluğudur.

  bu kez isviçre'de bulunan fifa genel merkezinin önünde ağlamaya başlamışlar.

  http://www.futbolarena.co...unde-eylem-yapti-345747h/
  10 -3 ... kedilerinbabasi57
 • 24 mart 2018 aksaray yolcu otobüsü kazası

  1.
  Sabah saatlerinde Aksaray - ankara karayolunda bir yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kaza. Şimdiye dek açıklanan bilgilere göre 4 ölü 37 yaralı varmış.

  Ölen vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun, allah kalanlara sabır versin.

  http://m.ensonhaber.com/a...ildi-4-olu-27-yarali.html

  --spoiler--
  istanbul'dan Adıyaman'a geziye gidenleri taşıdığı öğrenilen 59 yaşındaki Nurettin T. idaresindeki 34 VY 0804 plakalı Kırmızıgül firmasına ait yolcu otobüsü, Aksaray-Ankara karayolunun 30. kilometresinde kontrolden çıkarak şarampole devrildi.

  Kazada 4 kişi yaşamını yitirdi, 37 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.
  Hayatını kaybedenlerin cesetleri, yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı.

  Kazadan yara almadan kurtulan otobüsteki yolculardan Deniz Pınar, istanbul'dan Adıyaman'a yolculuk ettiklerini söyledi.
  Kaza olduğu sırada uyanık olduğunu anlatan Pınar, "Otobüs yavaş yavaş yoldan çıktı. Sonra otobüsün sağ tarafı boşa düşünce takla attık. Şoför galiba uykuya dalmıştı." dedi.
  --spoiler--
  8 -1 ... kedilerinbabasi57
 • gsnin son kadıköy galibiyetinde yazarların yaşları

  1.
  galatasaray'ın son kadıköy galibiyetinde yazarların yaşlarıdır.

  6 bitmek üzereydi sanırsam.
  16 -3 ... kedilerinbabasi57
 • 9 mart 2018 istanbul özel halk otobüsü eylemi

  1.
  9 mart cuma günü, özel halk otobüsü şöförlerinin, istekleri karşılanmadığı takdirde istanbul’da yapmayı planladıkları kontak kapatma eylemidir.

  https://sptnkne.ws/gUUw

  --spoiler--
  Türkiye Toplu Taşıma işverenleri Sendikası ve Özel Halk ve Belediye Otobüsü işverenler Sendikası üyesi bir grup özel halk otobüsü işletmecisi, iBB'den aldıkları paranın maliyetlerini karşılamadığını belirterek cuma günü kontak kapatacaklarını açıkladı ve istanbullulardan özür diledi.
  istanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (iBB) aylık 28.000 lira taşıma bedeli aldıklarını ancak maliyetlerinin 55.000 lira olduğunu belirten işletmeciler cuma günü kontak kapatacaklarını açıkladı.

  'HiÇBiR iŞLETMECi ARKADAŞIM ŞOFÖR MAAŞINI ÖDEYEMiYOR'

  Özel halk otobüsü sahibi işletmecisi bir grup, dün 23.30’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışında toplandı. işletmeciler "Sayın Cumhurbaşkanımız son umudumuz sizsiniz, batıyoruz" yazan bir pankart açtı.

  istanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları taşıma bedelinin maliyetlerinin karşılamadığını belirten grup üyeleri adına Türkiye Toplu Taşıma işverenleri Sendikası başkanı Kemal Çetin açıklama yaptı. Çetin, "Bütün yaptığımız görüşmeler sonunda ’zararlarımızın karşılanamayacağını sadece 2000 liralık öğrenci desteği verebileceklerini’ söylediler. Belediyenin kuruluşu olan Otobüs A.Ş.’nin 45 lira maliyet çıkarmasına rağmen 30.000 lira alıyoruz. 15.000 lira zarar ediyoruz. Hiç bir işletmeci arkadaşım şoför maaşını ödeyemiyor. Biz günde 1 milyon insana hizmet veriyoruz. 2 500 tane çalışanımız var" dedi.

  'iSTANBUL HALKINDAN ÖZÜR DiLiYORUZ'

  Çetin taleplerinin karşılanmaması halinde Cuma günü kontak kapatacaklarını belirterek, "Bütün işletmeci arkadaşlar belediyeye dilekçe verdik. Biz cuma günü araçlarımızı durduracağız. istanbul halkından özür diliyoruz. Biz her zaman diyaloga açığız. Biz yetkililerle görüşmeye, onlarla tekrar diyalog kurmaya hazırız. Aynı işi yapan istanbul Büyükşehir’e bağlı iiET otobüsleri günlük, 3000 kilometre yapmasına rağmen maliyetlerinin 86.000 lira olduğunu biliyoruz. Biz günlük 8000 ila 10.000 kilometre yapmamıza rağmen aylık 55.000 lira maliyetimiz var. Biz bu maliyetleri karşılayamıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Halk Otobüsü işletmecileri de zarar ettiklerini belirterek yetkililere seslendi. Grup yapılan açıklamanın ardından buradan ayrıldı.
  --spoiler--
  14 -2 ... kedilerinbabasi57
 • goster amcalara entryni

  1.
  nickini sevdiğim 11. nesil yeni bir yazar.

  hoşgelmiş.
  15 -3 ... kedilerinbabasi57
 • aydinoglu 47s plus

  1.
  47. sürümün çaylakken silik yemesinin ardından, tahminen 15 şubat gibi çıkması beklenen yeni versiyon.
  12 -1 ... kedilerinbabasi57
 • 9 şubat 2018 büyük troll soykırımı

  1.
  dakikalar önce istihbarat ekiplerinden alınan anlık istihbarat neticesinde, moderasyonun telsiz kapatarak bölgeye intikal etmesi ve trollerin hücre evlerini basarak örgütün yönetici kadrosu dahil büyük bir kısmını imha etmesi olayıdır.

  son yıllarda görülen en temiz ve kısa operasyon sanırım.

  edit: zall sınır hattında operasyonların süreceği bilgisini vermiş, detaylar birazdan.

  edit2: zall 3g bağlantı ile şahsıma ulaştı, (#38833042) trollerin geri darbe ihtimaline karşı milletimi entrylerinin başına davet ediyorum diyor, yayalım arkadaşlar.
  117 -19 ... kedilerinbabasi57
 • artılanmayan entrysini silip tekrar giren yazar

  1.
  yeni türeyen bir takım prim meraklısı ergen yazarlardır. artılanmayan entry / rağbet görmeyen başlığını siler, bir süre sonra aynı şekilde tekrar önümüze koyar. Ta ki birkaç artı alıncaya dek.

  2010 da liseliyken facede yaptığımız muhabbeti şu yıl sözlükte yapıyor herifler.
  39 -12 ... kedilerinbabasi57
 • esma19

  1.
  Yeni bir 11. Nesil yazar.

  Ayça_22 nin kankası sanırım.

  Hoşgelmiş.
  8 -1 ... kedilerinbabasi57
 • urfali matheos

  1.
  11. Nesil, güzel yazılarına denk geldiğim yeni bir yazar.

  hoşgeldin
  5 ... kedilerinbabasi57
 • the red planet

  1.
  11. nesil yeni bir yazar daha.

  az yavaş gelin lan nickaltı yetişmiyor.

  hoşgeldin
  1 ... kedilerinbabasi57
 • yeni şeyler getiriyorum